Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

35 Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 420
FİLİSTİN 25 Şubat 2019 17:25
Videoyu Aç 35 Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (25 Şubat Pazartesi) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Quds Press Haber Ajansı’nın Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 35 Yahudi yerleşimci El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşan Yahudi yerleşimcilerin rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları kaydedildi.

Kaynaklar, işgal polisinin ve tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetlerin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiğini bildirdi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder