Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2019 - Cuma

42 Yahudi İşgalci Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 3767
FİLİSTİN 30 Temmuz 2019 12:04
Videoyu Aç 42 Yahudi İşgalci Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün sabah (29 Temmuz Pazartesi) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, 42 Yahudi yerleşimcinin dün sabah 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergileyerek dolaştıklarını ve özellikle Mescid-i Aksa’nın doğu kesimindeki Er-Rahme Kapısı Namazgahı çevresinde birkaç kez ayin yapma girişiminde bulunduklarını ifade etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder