Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

49 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 459
FİLİSTİN 7 Şubat 2019 17:50
Videoyu Aç 49 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah (7 Şubat Perşembe) 43 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar El-Mağaribe Kapısı’ndan girdikten sonra Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştı.

İşgal güçlerinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskının üç buçuk saat sürdüğü kaydedildi.

İşgal polisinin ve tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetler askerlerinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları sırada Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları ifade edildi.

Kaynaklar, işgal istihbaratından altı görevlinin de bu sabah keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini belirtti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder