Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

50 binden Fazla Suriye'li Bayram İçin Yollarda

Okunma: 970
ÖZEL HABER 16 Ağustos 2018 13:16
Videoyu Aç 50 binden Fazla Suriye'li Bayram İçin Yollarda

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Kilis Valiliği'nin online randevu sistemine 50 binden fazla Suriyeli sığınmacı başvuru yaptı.

Suriye'de 7 yıldan fazla süren savaş sebebi ile Dünya'nın bir çok yerine giden suriyeli sığınmacılar yine her yıl olduğu gibi bu yılda bayramlarını memleketlerinde geçirmek için harekete geçti.Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Kilis Valiliği'nin  online randevu sistemine 50 binden fazla Suriyeli sığınmacı başvuru yaptı. 


Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler, uzun kuyruklar oluşturdu. Sabah saatlerinden itibaren işlemleri yapılan Suriyeliler, ülkelerine geçiş yapmayı sürdürdü.Sınırı geçenlerin sayısı 30 bini buldu.Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin Kurban Bayramını ülkelerinde geçirmek isteyenlerinin Suriye’ye geçişleri sağlanacaktır. Geçici koruma statüleri sonlandırılmaksızın Türkiye’den Suriye’ye çıkış yapmak isteyen Suriyelilerin www.suriyedebayramlasma.com web adresinden randevu alarak geçişleri sağlanacaktır.
Suriyelilerin 18 Ağustos'a kadar ülkelerine gidebileceği, 31 Aralık'a kadar ise dönmeleri gerektiği belirtildi...
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder