Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

50 Yahudi Yerleşimci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 410
FİLİSTİN 14 Şubat 2019 23:30
Videoyu Aç 50 Yahudi Yerleşimci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Bu sabah (14 Şubat Perşembe) onlarca Yahudi yerleşimci işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, 50 Yahudi yerleşimcinin bu sabah El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve avlusunda dolaşarak sözde heykel hakkında bilgi aldığını söyledi.

İşgal polisinin ve tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetler askerlerinin baskına katılanları korumak amacıyla Mescid-i Aksa’nın avlusunda yoğun güvenlik önlemleri aldığı ve Yahudi yerleşimcilere baskın boyunca eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder