Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

51 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 3740
FİLİSTİN 24 Temmuz 2019 22:59
Videoyu Aç 51 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah (24 Temmuz Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, işgal polisinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak amacıyla Mescid-i Aksa’nın avlusuna ve cemaatin arasında özel kuvvetler görevlilerini yerleştirdiğini söyledi.

İşgal polisinin bu sabah 51 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini belirten kaynaklar, El-Mağaribe Kapısı’ndan giren yerleşimcilerin bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını bildirdi.

Kaynaklar ayrıca Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Er-Rahme Kapısı civarında ayin yaptıklarını ifade etti.

Bu arada işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya giren Filistinlilerin kimliklerini kontrol ettiği ve bazılarına çıkışta geri vermek üzere el koyduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder