Video Foto Galeri Yazarlar
7.12.2019 - Cumartesi

İşgal İstihbaratı Görevlileri Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

GÜNDEM 4 Şubat 2014 20:22
KahveKitap

İşgal istihbaratı görevlilerinden bir grup bu sabah (4 Şubat Salı) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya girerek Kubbetu's-Sahra Mescidi'ne baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal istihbaratında görev yapan 30 civarında Yahudi El-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya girdi. Mescid-i Aksa'nın avlusunda bir süre dolaşan istihbarat görevlileri daha sonra Kubbetu's-Sahra Mescidi'nin avlusuna çıkarak mescide girdi. Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilerin istihbarat görevlilerinin baskınına yüksek sesle tekbir getirerek tepki gösterdiği ifade edildi.

Görgü tanıklarına göre baskın sırasında işgal subaylarından biri kadınların yüzlerini görüntülemek isteyince Filistinliler ile işgalciler arasında tartışma ve itişip kakışma yaşandı. Bunun üzerine istihbarat görevlilerinin Mescid-i Aksa'yı terk etmek zorunda kaldıkları bildirildi.

Kaynaklar, işgal polisinin sabahleyin kimliklerini aldığı Filistinli kadınlara kimliklerini geri almak için Eski Belde'deki El-Kışla Karakolu'na başvurmalarını söylediğini belirtti.

Bu arada, 17 Yahudi yerleşimciden oluşan bir başka grubun da yine işgal polisinin himayesinde El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği ifade edildi. Filistinhaber

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca