Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

57 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 460
FİLİSTİN 24 Şubat 2019 18:27
Videoyu Aç 57 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah (24 Şubat Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüslü kaynaklar, bu sabah 57 Yahudi yerleşimcinin işgal polisi himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini söyledi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa avlusunda kışkırtıcı bir şekilde dolaştıklarını ve Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıklarını ifade etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder