Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

65 Yahudi Yerleşimci ve İşgal Polisi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 345
FİLİSTİN 11 Şubat 2019 09:32
Videoyu Aç 65 Yahudi Yerleşimci ve İşgal Polisi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal polisi bu sabah 55 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine, avluda dolaşarak ayin yapmasına izin verdi.

Kaynaklar, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin üç buçuk saat süren baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcileri koruduğunu söyledi.

Sabah ayrıca işgal rejimi emniyet teşkilatından on polisin de sivil kıyafetlerle keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder