Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

69 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 498
FİLİSTİN 6 Mart 2019 21:47
Videoyu Aç 69 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi işgalciler bu sabah (6 Mart Çarşamba) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 69 Yahudi yerleşimci küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdi.

İşgal polisinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, silahlı özel kuvvetler görevlileri Yahudi yerleşimcilere Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları ana kadar koruma sağladı.

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Mühenned İdris’i El-Meclis Kapısı’ndan çıkarken gözaltına aldığını bildirdi.

Mescid-i Aksa’dan iki hafta uzaklaştırma kararını imzalamayı reddeden bekçi İhab Ebu Gazale’nin de bugün Sulh Mahkemesi’nde duruşmaya çıkacağı kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder