Video Foto Galeri Yazarlar
20.11.2019 - Çarşamba

72 yaşındaki adamı dövenlere serbest kaldıktan sonra yakalama kararı

GÜNDEM 1 Ağustos 2018 04:30
Videoyu Aç 72 yaşındaki adamı dövenlere serbest kaldıktan sonra yakalama kararı

Samsun'un Bafra ilçesinde 72 yaşındaki S.Y.'nin darp edilme görüntüleri Türkiye'de tepkilere sebeb olurken, döven kişiler ifade sonrası serbest bırakılmıştı. Savcılık, görüntülerin tekrar incelendiğini ve zanlılar hakkında yeniden gözaltı kararı çıkardı.

KahveKitap

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Samsun'un Bafra ilçesinde 72 yaşındaki kişinin 24 temmuz'da darbedilmesine ilişkin dayağı atan kişiler tespit edilmiş ve ifadeleri alınmak üzere tutuklanmıştı.

Tutuklanan kişilerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılması toplumun çoğu kesimi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 31 Temmuz 2018 tarihinde ulusal basında yer alan "72 yaşındaki adam öldüresiye dövüldü" başlıklı habere ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirme metni paylaşıldı..

Açıklamada; "Soruşturma dosyasının Cumhuriyet Başsavcılığımızca 30 Temmuz 2018 tarihinde tevzi edilmesi ve kamera görüntülerinin çözümünün yapılması sonucunda olay daha ayrıntılı değerlendirilerek şüphelilerin "beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye yönelik kasten yaralama" suçundan yeniden yakalanarak gözaltına alınmaları talimatı verilmiş olup, adli kolluk görevlileri tarafından şüphelilerin yakalanma çalışması devam etmektedir. Olaya ilişkin yeni bir gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Şüpheliler ise serbest kaldıktan sonra kayıplara karıştı.

72 Yaşındaki adam önce ıslatılmış sonrada böyle dövülmüştü.

Kaynak : Ajanslar

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca