Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

75 Yahudi Yerleşimci ve Öğrenci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 18 Şubat 2019 21:30
Videoyu Aç 75 Yahudi Yerleşimci ve Öğrenci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında 75 işgalci bu sabah (18 Şubat Pazartesi) 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı’nın Kudüs kentindeki İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, bu sabah 55 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynaklar, işgal polisinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri koruduğunu ve baskına katılan yerleşimcilerin Mescid-i Aksa avlusunda ayin yaptığını bildirdi.

Bu sabah ayrıca Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 20 öğrencinin de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği açıklandı.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM