Video Foto Galeri Yazarlar
21.8.2019 - Çarşamba

80 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 3601
FİLİSTİN 23 Temmuz 2019 22:21
Videoyu Aç 80 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (23 Temmuz Salı) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Görgü tanıkları, 80 Yahudi yerleşimcinin tamamen işgal polisinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve işgal güçlerinin baskın boyunca yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

Görgü tanıkları ayrıca Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında provokatif davranışlar sergilediğini ve ayin yapma girişiminde bulunduğunu ifade etti.

Bu arada işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya giren Filistinlilerin kimliklerini kontrol ettiği ve bazılarına çıkışta geri vermek üzere el koyduğu belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder