Video Foto Galeri Yazarlar
21.6.2019 - Cuma

80 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 338
FİLİSTİN 2 Nisan 2019 14:59
Videoyu Aç 80 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında dün sabah (1 Nisan Pazartesi) 80 Yahudi işgalci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Dün sabah Mescid-i Aksa’ya 37 Yahudi yerleşimcinin, 38 işgal polisi ve istihbaratı görevlisinin, 5 Yahudi turizm rehberinin baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal güçlerinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya girdikleri andan çıktıkları ana kadar sıkı bir şekilde koruduğu ve yerleşimcilerin Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıkları bildirildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Bu arada, işgal polisinin bu sabah Mescid-i Aksa bekçilerinden Mahmud Necib’i Er-Rahme Kapısı’nda gözaltına aldı.

İşgal polisi dün de Mescid-i Aksa bekçilerinden bir başkasını Er-Rahme Kapısı’nı açtığı gerekçesiyle gözaltına almış ve 15 gün uzaklaştırma cezası vererek serbest bırakmıştı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder