Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

95 İsrailli Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 15 Temmuz 2019 21:20
Videoyu Aç 95 İsrailli Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi ve özel kuvvetleri bu sabah (15 Temmuz Pazartesi) 95 İsraillinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini sağladı.

KahveKitap
Kudüs’teki Vakıflar Dairesi kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin bir süre Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıktan ve provokatif hareketler sergiledikten sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde girdikleri ve baskın boyunca işgal güçlerinin yerleşimcilere eşlik ettiği bildirildi.

El-Mağaribe Kapısı, işgal güçlerinin Doğu Kudüs’ü işgal ettiği 1967 yılından bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde bulunuyor ve genellikle Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinde kullanılıyor.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca