Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Abbas: İsrail'le barışmaya hazırız

Okunma: 1963
FİLİSTİN 2 Ekim 2016 16:41
Videoyu Aç Abbas: İsrail'le barışmaya hazırız

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail'le barışmaya hazır olduklarını açıkladığı belirtildi...

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail ile barış yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Batı Şeria'da düzenlenen "Beytüllahim Gurbetçileri" konferansının açılışına katılan Abbas, burada yaptığı konuşmada, "Son dönemde İsraillilerle diyalog ve müzakere kapısını kapatmıştık ancak barış kapısını kapatmadık. Komşumuza daima elimizi uzatır ve onlara 'Gelin barışı konuşalım, bu topraklarda birlikte yaşayalım' deriz. Eğer kabul ederseniz tüm Arap ülkeleri sizi tanır." dedi.

Abbas, bir çözüme varma, yerleşim birimleri inşaatının durdurulması ve iki taraf arasında varılan anlaşmaların uygulanması şartıyla diyaloga hazır olduklarını belirtti.

Filistin'in dünya haritasında yerini alması için mücadele ettiklerini ve pek çok uluslararası kuruluşa üye olduklarını söyleyen Abbas, ancak ulusal düzeyde bir başarı sağlamak ve başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini kurmak için daha çok mesafe katetmeleri gerektiğini vurguladı.

İsrail-Filistin görüşmeleri, İsrail'in yerleşim birimi inşaatlarına devam etmesi, 1967 sınırları ve tutukluların serbest bırakılmasını kabul etmemesi nedeniyle 2014'te durmuştu. 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |