Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

ABD: İran’a ait ikinci bir İHA düşürmüş olabiliriz

Okunma: 203
DÜNYA 24 Temmuz 2019 16:04
Videoyu Aç ABD: İran’a ait ikinci bir İHA düşürmüş olabiliriz

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD savaş gemisi USS Boxer’ın geçtiğimiz hafta Hürmüz Boğazı'nda ikinci bir insansız hava aracını (İHA) düşürmüş olabileceğini açıkladı.

KahveKitap
McKenzie, Salı günü CBS News'e verdiği röportajda, “Bir insansız hava aracı düşürdüğümüze eminiz, bir ikinciyi daha düşmüş olabiliriz” diyerek, henüz bunu doğrulamaya çalıştıklarını söyledi.

ABD savaş gemisi tarafından ikinci bir İHA düşürülmüş olabileceğini işaret eden McKenzie, İHA’ya radyo frekans detektörleri ve sinyal bozucularla müdahale edildiğini belirterek, İran İHA’sının ABD radar ekranında kaybolduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı açıklamada, USS Boxer gemisinin İran'a ait bir İHA'yı düşürdüğünü belirtmiş, İran ise konuya ilişkin herhangi bir bilginin kendilerine ulaşmadığını açıklamıştı.

Trump, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada, "İran rejimi yalan söylüyor. ABD savaş gemisinin (Boxer) İran İHA’sını düşürdüğü konusunda hiçbir şüphe yok” ifadelerini kullandı.
Kaynak : şarkul avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder