Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

ABD, Rusya ve Suriye'yi vurmaz ama vurursa!

Okunma: 4461
ÖZEL HABER 12 Nisan 2018 11:24
Videoyu Aç ABD, Rusya ve Suriye'yi vurmaz ama vurursa!

Müslüman coğrafyalarını kan gölüne döndüren devletlerin medya kirliliği artarak devam ediyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Son 24 saatin içerisinde en önemli haber başlıklarından birtanesi ABD başkanı Trump'un Suriye'deki Rejim üs'lerini vuracağı bilgisi. İran ve Rusya saldırı anında karşılık verileceğini belirtirken twitter ortamında dünya'nın sözde süper güç! devletlerinin liderleri küçük çocuklar gibi mesaj yazmaya devam ediyor.

14.00 : ABD Başkanı Donald Trump, dakikalar önce attığı Twitter mesajında "Rusya, Suriye'ye ateşlenecek bütün füzeleri düşürmeye söz verdi. Hazırlan Rusya, çünkü bu güzel, yeni ve ‘akıllı’ füzeler gelecek. Kendi halkını gazla öldüren ve bundan zevk alan bir hayvanla ortak olmamalısın" dedi.

15.15 : Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan “ABD’nin düşüncesiz çıkışına şaşırmadık” açıklaması geldi. Şam, Washington’un kendilerini hedef almak için kurmaca ve yalana başvurduğunu ifade etti.

14.40 : Yeni bir tweet atan Trump, “Rusya’yla ilişkimiz, Soğuk Savaş da dahil olmak üzere tarihteki en kötü döneminde. Bunun için bir sebep yok. Rusya ekonomisi için bize ihtiyaç duyuyor. Bu çok kolay, bütün devletler bir araya gelip birlikte çalışmalı. Silah yarışını durduralım?” ifadelerini kullandı.

14.25 : Hemen cevap veren Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Akıllı füzeler yasal hükümetlere değil, teröristlere doğru uçmalı" ifadesini kullandı. Açıklamada, ABD'nin akıllı füzelerinin, kimyasal saldırı iddiası hakkındaki delilleri yok etmeyi hedefleyebileceği belirtildi.


ABD geçtiğimiz 2017 yılında bir kez Esed rejimine ait üs'leri vurmuş ve ortam sözde medya aracılığıyla gerilmişti. Halbuki saldırıdan hem İran, hem Türkiye, hem Rusya, hemde Esed Rejimi haberdar olduğundan neredeyse boşa atılan trilyonluk füzelerin ardından kimseye bir zarar gelmemişti ki Rejim'in 3-5 milisi'ni saymazsak.

Şimdi ABD yine tehdit ediyor, Rusya karşılık vereceğini aktarıyor. Milyonlarca Suriye'li Müslümanı katleden İran ve Rusya'mı ABD'yi vuracak? yoksa! Yüzbinlerce Afganistan'lı Somali'li Irak'lı Müslümanı katleden Amerika'mı Rusya ve İran'ı vuracak?

Tarih bize Müslüman kanı dökmeye alışkın 3 devletten bahsederken İran-İsrail arasındaki göstermelik savaş Rusya ve ABD arasında ki göstermelik savaş arada katledilen milyonlarca Müslüman...

Sözün kısası aslında şu ABD, Rusya ve Esed'i vurmaz ama vurursa 2017'deki ancak boş üss'leri vurur.

Her akıl sahibi Müslüman'ın İslam coğrafyalarında kan gölüne dönmüş durumu unutmaması ve birbirlerine havlayan köpeklerin'de birbirlerini ısırmayacağını iyi bilmesi gereken bir durum olduğunu hatırlatmak için geçmişi unutmamak gerekli.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder