Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

ABD Afganistan'daki 33 sivillin öldüğü saldırıyı kabul etti

Okunma: 4135
AFGANİSTAN 6 Kasım 2016 08:53
Videoyu Aç ABD Afganistan'daki 33 sivillin öldüğü saldırıyı kabul etti

Afganistan'daki ABD güçlerinin komutanı General John Nicholson, perşembe günkü saldırılarında 33 sivilin ölümünü doğrulayarak konu hakkında soruşturma açılacağı sözünü verdi

Afganistan'daki üst düzey Amerikalı general Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Afgan özel kuvvetlerinin ve bölgede görevli ABD askerlerinin Kunduz şehrinde iki gün önce yapılan operasyonlarda ölen siviller hakkında soruşturma yapılacağı sözünü verdi.

Yarısı çocuk 30'dan fazla sivilin hayatını kaybettiği perşembe günkü ABD hava saldırısı Kunduz'un dışındaki Buz Kandahari köyünde meydana gelmişti.

Afganistan'daki ABD güçlerinin komutanı General John Nicholson, masum can kayıpları ile ilgili derin üzüntü (!!!!!!!!) duyduğunu söyledi.

Nicholson yaptığı açıklamada, " Afgan Ulusal Savunma ve Güvenlik Güçleri savunmak için 3 Kasım Kunduz yakınlarında yapılan operasyonun sivil kayıplara yol açtığı belirlenmiştir. Biz bununla ilgili ilk soruşturmayı başlatıcaz. Araştırmak ve gerçekleri belirlemek için Afgan ortaklarımızla birlikte çalışarak Afgan Hükümetine her türlü yardımı yapacağız" dedi.

Afgan yetkililer, 17'isi çocuk olmak üzere 33 sivilin, öldürüldüğünü açıkladı.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |