Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2019 - Perşembe

ABD Alev Alev Yanıyor! Çok Sayıda Yaralı Var

Okunma: 684
DÜNYA 9 Kasım 2018 18:06
Videoyu Aç ABD Alev Alev Yanıyor! Çok Sayıda Yaralı Var

Kaliforniya, yangın felaketiyle mücadele ediyor. Eyaletin kuzeyinde geçtiğimiz perşembe günü başlayan yangın, kuru hava koşulları ve rüzgar sebebiyle hızla geniş bir bölgeye yayıldı.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde günlerdir devam eden yangın söndürülemiyor.72 kilometrekarelik ormanlık arazi küle döndü. Yangın sebebiyle çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Ölü sayısına dair bir rakam açıklanmadı. Yangından en büyük hasarı Paradise kenti gördü. 27 bin nüfuslu kentin tamamı tahliye edildi. Kent genelinde bin civarında yapının tamamen yandığı belirtildi. 
Kaliforniya, yangın sebebiyle hayalet eyalete dönüş durumda. Yangına 1500 kişilik bir ekip 300 itfaiye aracı, 20 dozer ve çeşitli araçlarla müdahale etmeye çalışıyor. Orman yangınları, bölgedeki ev ve iş merkezlerinin yanmasına neden olurken birçok eve elektrik verilemiyor.Bölgedeki okullar geçici bir süre için eğitime ara verdi. Yangının 93 bin nüfuslu Chico kentine kadar ulaşabileceği uyarısı yapıldı. Eyalet genelinde hava kalitesinin oldukça düşük olduğu aktarıldı ve bölge halkının buna karşın tedbir alması önerisinde bulunuldu.

 
Kaynak : Hürriyet

Haber var islah eder, haber var ifsad eder