Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

ABD'de 2 Ayrı yerde saldırı

Okunma: 7738
GÜNDEM 18 Eylül 2016 11:51
Videoyu Aç ABD'de 2 Ayrı yerde saldırı

ABD'den sabah saatlerinde ajanslara düşen iki ayrı yerde iki saldırı oluştu.

İlk saldırı; ABD'nin New York kentinde meydana gelen patlamada 29 kişinin yaralandığı, yaralılardan birinin durumunun ciddi olduğu kaydedildi.Patlamanın nedenine ve şekline ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Edinilen bilgiye göre, Manhattan'ın Chelsea semtinde 23. sokaktaki bir binada henüz bilinmeyen bir nedenle patlama yaşandı.

Patlamada 29 kişinin yaralandığı, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu, çevredeki evlerin camlarının kırıldığı belirtildi.

Patlamanın ardından olay yerine giden New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, gazetecilere yaptığı açıklamada "kasıtlı bir saldırı" olduğunu ancak patlamanın terör bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını söyledi.

New York Polis Teşkilatı terörle mücadele ekipleri olay yerinde inceleme başlatırken, kentte güvenlik önlemleri ise artırıldı.

NYPD Şefi James O'Neill ise patlamanın doğalgazdan kaynaklanmadığını, 27. caddede ikinci bir patlama ihtimaline karşı inceleme başlatıldığını ifade etti.

Patlamaya çöp konteynerinin yakınında ya da içinde el yapımı bir patlayıcının neden olması ihtimali üzerinde duruluyor.


İkinci saldırıysa;

ABD'nin Minnesota eyaletine bağlı St. Cloud kentinde bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırgan 8 kişiyi yaraladı.

St. Cloud Polis Şefi Blair Anderson yaptığı açıklamada, kentteki Crossroads adlı alışveriş merkezinde 8 kişiyi bıçakla yaralayan saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğünü kaydetti.

Hastanede tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğunu ifade eden Anderson, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Olayların terör saldırısı olma ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

Kaynak : yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |