Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

ABD'de camiye bombalı saldırı

Okunma: 1182
GÜNDEM 6 Ağustos 2017 11:43
Videoyu Aç ABD'de camiye bombalı saldırı

ABD'deki bir camiye sabah namazı öncesi saldırı düzenlendi. İmamın ofisinden içeri patlayıcıyı atan şüpheli, kamyonla uzaklaştı.

ABD'nin Minnesota kentindeki bir camide sabah namazı öncesi patlama meydana geldiği ve olayda can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yerel polisten yapılan açıklamada, Bloomington bölgesindeki Dar Al-Farooq İslam Merkezi'nde sabah saat 05.00 sıralarında patlama yaşandığı belirtilerek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

İMAMIN OFİSİNİN ODASINA ATIP KAÇTI

Minnesota Müslüman Amerikan Cemiyeti'nin İcra Direktörü Asad Zaman düzenlediği basın toplantısında, cami cemaatinden bir görgü tanığının ifadesini aktararak patlamanın, sabah namazının hemen öncesinde, kamyonetli birinin imamın ofisinin penceresinden içeri bir şey atıp, hızla uzaklaşmasının ardından yaşandığını belirtti.

 CAMİDE 20'YE YAKIN KİŞİ VARDI

Patlama olduğu sırada camide 20'ye yakın kişinin bulunduğunu ancak olayda can kaybının yaşanmadığını anlatan Zaman, imamın ofisindeki pencerenin camlarının kırıldığını ifade etti.

YARDIMCI OLANLARA 10 BİN DOLAR ÖDÜL

Zaman, olayın aydınlatılmasında yardımcı olanlara 10 bin dolar para ödülü verileceğini duyurdu.

 GÖRGÜ TANIĞI: YANGIN BOMBASI OLABİLİR

Yerel televizyon kanalına açıklamada bulunan bir görgü tanığı da patlamaya "yangın bombasının" neden olabileceği yorumunda bulundu.

Kaynak : timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder