Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

ABD'de camiye saldırı tehdidi yapan şahıs tutuklandı

Okunma: 1752
GÜNDEM 27 Ekim 2016 20:12
Videoyu Aç ABD'de camiye saldırı tehdidi yapan şahıs tutuklandı

Güney California'da bulunan bir camiye saldırı tehdidi yapan şahıs polis tarafından tutuklandı. Geçtiğimiz hafta Kansas'ta da ABD başkanlık seçimi sonrasında bir camiyi bombalamayı planlayan ve aşırılıkçı üç Hristiyan terörist tutuklanmıştı

Güney California'daki camiye silahlı saldırı tehdidi yapan saldırgan tutuklandı.

40 yaşındaki Mark Feigin tarafından California'nın güneyindeki camiye yapılan saldırı tehdidinin ardından başlatılan soruşturmada saldırganın 19 Ekim tarihinde tutuklandığı bildirildi.

Los Angeles Terörle Mücadele ve Özel Harekat Dairesi Başkanı Horace Frank tarafından yapılan açıklamada, saldırganın Eylül ayında Müslümanları öldürmekle tehdit ettiği iki ihbar aldıklarını bildirildi.

İhbarlar sonrasında Eylül ayında başlatılan soruşturmada polis Feigin'in evinde tüfek, mühimmat buldu.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) sözcüsü Omar Ricci yaptığı açıklamada, "Aklımıza ilk gelen şey ' Columbine tipi' bir saldırı olacağıydı. O kolayca müdavimlerimize zarar verebilirdi. En kötüsünü düşünerek İslam Merkezine ek güvenlik önlemleri aldık" dedi.

ABD'nin Güney Carolina eyaletinde geçen yıl Haziran ayında siyahların gittiği tarihi bir kilisede Dylann Roof isimli şahıs tarafından 9 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıyı düzenlenmişti.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |