Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

ABD'de köpeğin yaladığı adamın kol ve bacakları kesildi

Okunma: 4097
DÜNYA 5 Ağustos 2018 11:10
Videoyu Aç ABD'de köpeğin yaladığı adamın kol ve bacakları kesildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bir köpek tarafından yalanan Greg Manteufel’in el ve ayakları kesildi.

KahveKitap
Doktorlar, halsizlik şikayetiyle Milwauke bölgesindeki bir hastaneye kaldırılan 48 yaşındaki Manteufel’in vücudunda, insanlarda nadir olarak görünen ‘kapnocytophaga’ türündeki kan enfeksiyonununa rastladı.

Vücutta kan basıncını düşüren bakterilerin neden olduğu enfeksiyon kan dolaşımını yavaşlattı ve Manteufel’in el ve bacaklarını kullanılamaz hale getirdi. Manteufel’in burun ucuna kadar sirayet eden bakterilerin yayılmasını önlemek isteyen doktorlar talihsiz adamın önce bacaklarını daha sonra ise kollarını kesmek zorunda kaldı.

Froedtert ve Wisconsin Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Silvia Munoz-Price Manteufel’in vücudunda bulunan bakterilerin bir köpeğin tükürüğünden geçtiğini söyledi. Kedilerin ve köpeklerin tükürüğünde yaygın olan bu bakterilerin normalde insanlar için herhangi bir hastalık tehlikesi barındırmadığını belirten Dr. Munoz-Price, Manteufel’in başına gelen bu üzüntü verici durumun onun bağışıklık sisteminin durumu ile ilgili olabileceğini kaydetti.

Manteufel’in karısı Dawn Manteufel ise haziran ayı sonuna kadar kocasının oldukça sağlıklı olduğunu daha sonra ise gribe benzer bir hastalık dönemi geçirdiğini söyledi. Aşırı halsizliği üstünden atamayan kocasının; ateş, kusma ve ishal gibi belirtiler yaşamaya başladığını belirten Dawn Manteufel kocasının kollarında ve bacaklarında çürükler oluşunca da en yakın hastaneye başvurduklarını ifade etti.

Kaynak : Euronews

Haber var islah eder, haber var ifsad eder