Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

ABD’de Müslümanlar tutuklanıyor!

Okunma: 2443
GÜNDEM 29 Nisan 2017 10:12
Videoyu Aç ABD’de Müslümanlar tutuklanıyor!

ABD başkanı Donald Trup’in başkanlık koltuğuna oturmasıyla beraber, Müslüman göçmenler trafik kurallarını ihlal etme gibi basit suçlardan dolayı tutuklanmaya başladı.

ABD başkanı Donald Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana, Amerika’da Müslüman göçmenlere uygulanan tutuklamalarda artış yaşandı. 

The Washington Post, Donald Trump’ın başkan seçilmesinden günler sonra, 350 civarında Müslüman göçmenin, tutuklanmayı gerektirecek ciddi bir suç işlemediği halde, trafik kurallarına uymama gibi nedenlerden dolayı tutuklandığını açıkladı.

ABD Göçmen ve Gümrük Bürosu’nun, Los Angeles, Chicago, Atlanta, San Antonio ve New York gibi şehirlerde, Şubat ayının başından itibaren tutukladığı Müslümanların yüzde 90’lik kısmının ciddi bir suç teşkil eden eylemde bulunmadıkları belirtilirken, tutukluların bir kısmının kefaretle serbest bırakıldığı kaydedildi.

ABD’deki Göçmen Reform Hareketi sözcüsü Kıca Matos ise, tutuklananlar arasında anne ve babası Amerikan vatandaşı olan Müslüman öğrencilerin de bulunduğunu ifade ederek “ Yaşanan tutuklamalar, Trump’ın göçmen yasasından dolayı duyduğumuz korkuyu doğruluyor” dedi. 

Barack Obama'nın başkanığı döneminde de Müslümanlara uygulanan tutuklamalar hayli yaygınken, Obama görev süresi bitmeden önce, tutuklanmayı gerektirecek suç hallerine yeni bir düzenleme getirmiş ve görev bitimine yakın tutuklanan Müslüman sayısında düşüş olmuştu.
Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |