Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

ABD'den 'Kudüs oylaması' öncesi tehdit

Okunma: 2501
FİLİSTİN 20 Aralık 2017 17:45
Videoyu Aç ABD'den 'Kudüs oylaması' öncesi tehdit

ABD'nin daimi temsilcisi Haley, BMGK'da yapılacak Kudüs oylamasında üye ülkeleri aleyhlerinde oy kullanmamaları konusunda tehdit etti.

NisaButikAdana

Foreign Policy adlı internet sitesi tarafından ele geçirilen e-postada, ABD yönetiminin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley'in, perşembe günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) yapılacak Kudüs oylaması öncesi üye ülkeleri karara karşı oy kullanmamaları konusunda üstü kapalı tehdit ettiği öne sürüldü.

Haley'in, "Oyunu vermeyi düşünürken Başkan'ın ve ABD'nin bu oyu kişisel bir mesele olarak algıladığını bilmeni istiyorum." notunu düştüğü dikkati çekti.

Trump rapor istemiş

Ülkelerin Kudüs'le alakalı verdiği oyları Trump'a rapor edeceğini belirten Haley, e-postada, "Başkan oylamayı yakından takip edecek ve benden bize karşı oy kullanan ülkelerin raporunu istedi. Bu konuda bütün oyları not edeceğiz." ifadelerine de yer verdi.

Nikki Haley'in, diğer ülkelerin ABD gibi büyükelçiliklerini Kudüs'e taşımasını beklemediğini ancak buna ilişkin "olması gereken durum" nitelemesinde bulunduğu görülüyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana