Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

ABD'den Afganistan Vardak'a Saldırı!

Okunma: 2632
ÖZEL HABER 18 Şubat 2016 08:23
Videoyu Aç ABD'den Afganistan Vardak'a Saldırı!

ABD' den Afganistan Vardak Kenti İsveç STK Yönetimindeki Hastaneye Saldırı, 4 Şehit

KahveKitap
HABER: ISLAH HABER


ABD'li işgalciler yardakçıları ile birlikte Vardak, Jalga'da Tangi Pazarı bölgesindeki yerlileri tedavi eden hastaneye baskın düzenledi.
Bu hastane İsveçli bir STK tarafından inşa edilmiş olup bölgedeki yerel halka sağlık hizmeti sunuyordu.

Tüm sadistlikleriyle baskınları esnasında 4 masum hastayı zalimce şehit eden Amerikan askerleri ve yardımcıları doktorları ve hastane çalışanlarını hırpalayıp, tıbbi malzeme ve ilaçları yağmalayarak tesise zarar verdi.

Bu olayın bir benzeri ise Amerika'nın bir kaç ay önce Kunduz'daki bir MSF(Uluslararası Bağımsız Medikal İnsani Örgüt) hastanesini bombalayarak, 100'den fazla doktor, hastane çalışanı ve mevcut hastaların ölümü ve yaralanması ile yaşanmıştı.

Afganistan İslam Emirliği sözcüsü Zabihullah Mücahit , düşman birliklerinin Vardak, Jalgan'da bu hastaneye düzenlemiş olduğu alçakça saldırıyı kınayarak uluslararası kurumları ABD ve müttefiği Kabul rejimi tarafından gerçekleştirilen bu tür saldırıları en ağır kelimelerle kınayarak tepki göstererek bu tür insanlık dışı eylemlerin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması noktasında herkesi görevini yapmaya davet etti.

Kaynak: Islah Haber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder