Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

ABD'den Suriye ve Irak İtirafı: 64 sivili öldürdük

Okunma: 2140
SURİYE 11 Kasım 2016 05:57
Videoyu Aç ABD'den Suriye ve Irak İtirafı: 64 sivili öldürdük

ABD'den Suriye ve Irak İtirafı: 64 sivili öldürdük

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suriye ve Irak'ta son bir yıl içindeki hava saldırılarında 64 sivilin hayatını kaybettiği, 8 sivilin yaralandığını açıkladı.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, ABDordusuna ait uçakların Suriye ve Irak'ta neden olduğu sivil kayıplara ilişkin ortaya atılan iddiaların ardından konunun incelendiği duyuruldu.

SON 1 YILDA 64 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamada, incelemede son bir yıl içinde yapılan 24 hava saldırısında 64 sivilin hayatını kaybettiği, 8 sivilin yaralandığı sonucuna ulaşıldığı aktarıldı.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

İstenmeyen sivil kayıpların önüne geçilmesi için ekiplerin tam zamanlı çalıştığı belirtilen açıklamada, "IŞİD karşıtı hava saldırılarımızın önemli hedeflerinden biri, trajik duruma yeni acılar eklememek. Siviller zaman zaman askeri saldırıların en şiddetlisine maruz kalabiliyor ancak bazen hedefleri ıskalamak pahasına da olsa bu kayıpları minimize etmek için elimizden geleni yapıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklamada, söz konusu hava saldırılarının 20 Kasım 2015-10 Eylül 2016 tarihlerinde Suriye'nin Deyruz Zor, Rakka, Münbiç, Irak'ın Musul, Kısık, Kayyara ve Ramadi yakınlarında yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |