Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

ABD Halkı Trump'a Karşı Ayaklandı

Okunma: 1517
DÜNYA 28 Ağustos 2018 07:15
Videoyu Aç ABD Halkı Trump'a Karşı Ayaklandı

ABD halkı, azil tartışmaları gündemde olan Başkan Trump’ı ve politikalarını protesto için sokaklara döküldü. Hafta sonu yüz binlerce Amerikalı ülke genelinde “Sahte başkan”, “İnsanlık için faşist Amerika’ya hayır” sloganları attı. Protestocular, Trump’ın yerine geleceği konuşulan Başkan Yardımcısı Mike Pence’i de istemediklerini söyledi.ABD halkı, azil tartışmaları gündemde olan Başkan Donald Trump'ı ve politikalarını protesto etti. Pazar günü yüz binlerce Amerikalı ülke genelinde 'Kadın Eşitliği Günü' dolayısıyla yapılan, kadın hakları, birliktelik ve Başkan Trump’ın ulusal ve uluslararası politikalarını protesto amaçlı gösterilerde bir araya geldi.

Los Angeles'ta belediye binası önünde toplanan protestocular, Trump'ın görevden alınması halinde yerine geleceği iddia edilen Başkan Yardımcısı Mike Pence'i de istemediklerini olduklarını belirtti. Protestocular, "Trump-Pence gitmeli", "Sahte başkan, gerçek haberler", "Trump suçlu" yazılı pankartlar taşıdı.

'Duvarları yıkalım'

Trump’ın Amerikan değerlerine ve yasalarına saldırdığını söyleyen protestocular, Meksika sınırına duvar örülmesi, Kudüs'ün İsrail'in başkenti kabul edilmesi gibi hükümet politikalarını da eleştirdi. Protestocular, İspanyolca ve İngilizce "Toplum bir arada", "Filistin’den Meksika’ya tüm duvarlar kalkmalı", "Donald Trump, asla" ve "İnsanlık için faşist Amerika’ya hayır" sloganları attı.

Protestoculara yoldan geçen halk da destek verdi. Yürüyüş sırasında polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı protesto gösterisi yürüyüşün ardından olaysız şekilde dağıldı.

 

Kaynak : yenişafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder