Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2019 - Cumartesi

ABD'li komutan kendine güldürttü: Biz mücahitiz

Okunma: 4161
AFGANİSTAN 5 Mayıs 2018 16:43
Videoyu Aç ABD'li komutan kendine güldürttü: Biz mücahitiz

ABD Deniz Piyadeleri Komutanı Robert Neller, çarşamba günü düzenlenen bir basın toplantısında 'ABD Kuvvetleri ve Afgan partnerlerinin Afganistan'ın mücahitleri' olduğunu söyleyerek dinleyenleri şok etti.

NisaButikAdana
Deniz Kuvvetlerinin düzenlediği basın toplatısında konuşan Neller, ABD'nin Afganistan'daki stratejisi ile ilgili kendine güldüren açıklamalar yaptı. Açıklamasında;

"Demek istediğim şu, biliyorsunuz kendini özgürlük savaşçısı, mücahit olarak tanımlayan teröristlerle savaşıyoruz. Mücahit değiller, adi suçlular. Bunun Arapça karşılığı "Takfiri" olmalı. Onlar dönekler. İslam'ın arkasına saklanıyorlar. Uyuşturucu satıyorlar. Masum insanları öldürüyorlar. Gerçek İslam bu değil. Afgan ordusu ve Amerikalılar olarak biz mücahitiz. Mücahit biziz."

Afganistan merkezli bir Gazeteci, resmi sosyal medya hesabından Donald Trump’a seslenerek General Robert Neller’in ABD’nin tarihi boyunca en uzun savaşında Afganistan’da kazanamaması nedeniyle akıl sağlığının yerinde olmadığını yazdı.
Afganistanlı yetkililer pazartesi günü sabah saatlerinde başkent Kabil'de istihbarat kuruluşlarının,elçiliklerin ve NATO merkezinin bulunduğu Şaş Darak bölgesinde yaşanan çifte intihar saldırısında 25 kişinin öldüğünü duyurmuştu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana