Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

ABD'nin Esed Rejimine Yapılan Saldırısı Tiyatro'danmı İbaret!

Okunma: 10140
SURİYE 7 Nisan 2017 10:31
Videoyu Aç ABD'nin Esed Rejimine Yapılan Saldırısı Tiyatro'danmı İbaret!

ABD saldırısındaki detaylar açıklandıkça, saldırı tiyatrodanmı ibaret dedirtecek bilgiler çıktı ortaya.

ABD Suriye'nin sivillere kimyasal silahla saldırması sonucu bu sabah saatlerinde düğmeye bastı, ve bir operasyon gerçekleştirdi. Saldırının alt  yapısı o kadar iyi hazırlandıki saldırı esnasında dünya televizyonları hemen alarm'a geçti.

Fakat gözlerden kaçmayan detaylar vardı! bu detaylardan sonra akıllara düzmece bir tiyatro oynanıyor sorularıda beraberinde geldi. Bölgeden haber aktaran aktivistlerin yaptığı küçük bilgilendirmeler soru işaretlerinide beraberinde getirdi?

* ABD madem Suriye rejimine darbe niteliğinde bir saldırı gerçekleştircekti, önceden saldırının saatini yerini niye Rusya'ya bildirdi. (onlarda Rusyanın Rejime haber vereceğini biliyordu)

* ABD, saldırıyı Rusya'ya bildirince Şam da saldırıyı beklemiş ve personelini Şuayrat üssünden çektiği bilgisi paylaşıldı.

* Saldırı öncesi İranlı ve Rus komutanlar Hava üssünden çıkartılması, saldırının düzmece olduğunun kanıtımı?

* Mısır kaynaklı habere göre, Kasiyun dağındaki askeri kampların, 'ABD saldırısı beklentisi' nedeniyle boşaltılmıştı.

* Şuayrat havaüssü aktif kullanımda değildi. Son dönemde onarımı yapıldı. Stratejik bir üs değil. Servis dışı kalması saldırının bir anlamının olmadığının göstergesimi?

* Esed rejimi yanlısı Mayadin Ajansı hava üssündeki uçakların saldırıdan önce tahliye edildiğini yazdı.

* Madem ABD darbe niteliğinde bir saldırı gerçekleştircektiki, atılan füzelerin tanesi ortalama 1.5 milyon $ ortalama harcadığı maliyet 100 milyon $ civarinda. Bu saldırı gerçekten boş bir üssünemi yapıldı?

* ABD'nin Suriye rejimine yönelik yaptığı bu hamleyi bir "gaz alma" operasyonu olarak değerlendirmek mümkün. Ciddiyeti, devamına bağlı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |