Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

ABD'nin gözü Suriye'deki petrol yataklarında

Okunma: 1866
SURİYE 18 Ocak 2018 11:14
Videoyu Aç ABD'nin gözü Suriye'deki petrol yataklarında

The New York Times, 'Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere 2 yıldır yatırım yapıldığını şimdi devlet kurmanın gündemde olduğunu' yazdı.

NisaButikAdana

İç savaşın yaşandığı Suriye'ye barış getireceğini savunan ABD, bölgeye girdikten sonra terör örgütlerine destek olarak sivil katliamlarının önünü açtı.

Suriye'de milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan ABD, Türkiye'de kanlı saldırılar düzenleyen PKK'nın Suriye'deki uzantılarına da açık bir şekilde destek sağladı.

PKK'YA 5 BİN TIR SİLAH

PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye yaklaşık 5 bin tır silah ve mühimmat gönderen Amerika'nın gerçek emellerini The New York Times yazdı.

2 YILDIR YATIRIM YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı bir şekilde Afrin'e girileceğini söylemesinden sonra Amerikan basınında çıkan haberde, 2 yıldır bölgeye önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekildi.

AMERİKA'NIN SURİYE'DEKİ ASIL HEDEFİ

New York Times'ın söz konusu haberinde; "Amerika, 2 yıldır bölgeye ciddi bir şekilde yatırım yapıyordu. Şimdi bir devlet oluşturma amacı var. Bu bölge aslında Suriye'nin en zengin petrol yataklarına sahip." ifadelerine yer verildi.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana