Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2019 - Pazartesi

ABD'nin Kabusu : 11 Eylül 2001 Saldırıları

Okunma: 14411
ÖZEL HABER 11 Eylül 2018 03:30
Videoyu Aç ABD'nin Kabusu : 11 Eylül 2001 Saldırıları

ABD'deki en büyük saldırılarından biri olarak tarihe geçen 11 Eylül saldırılarının bugün 17. yıl dönümü.Her yıl olduğu gibi bu yılda New York başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde saldırıda ölenler için törenler düzenlecenecek..

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ
 

Hatırlanacağı üzere; 11 Eylül 2001'deki  saldırılarda, 4 yolcu uçağı kaçırılmış, uçaklardan ikisi İkiz Kuleler'e çarpmıştı. Kaçırılan bir diğer uçak başkent Washington'da Pentagon'u hedef alırken dördüncü uçak ise F-16'lar tarafından Pensilvanya kırsalında düşürülmüştü.

İkiz Kuleler'de 2 bin 606 kişi, Pentagon'da 125 kişi ve kaçırılan uçaklarda ise 246 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırılarda  toplam ölü sayısı 2 bin 996 olarak açıklanmıştı.

İkiz kulelere gerçekleştirilen saldırı anları ; 11 Eylül saldırılarının ardından eski Başkan George W. Bush, Afganistan ve Irak'a girme kararı almıştı...Tayseer Allouni'nin Usame bin Laden ile Röportajı
21 Ekim 2001 tarihinde El-Cezire TV Kanalı Muhabiri Teysir Alloni tarafından Usame Bin Laden ile gerçekleştirilen ropörtajın bir kısmında saldırı ile alakalı şu ifadeler kullanılmıştı..

Teysir Alloni: Dünya ticaret merkezi için ne diyorsunuz?

Usame Bin Laden: Dünya ticaret merkezi, çocukların okulu veya bazılarının evleri değildi. O merkezlerin içinde yer alan adamlar hakikatinde, yeryüzünde bozgunculuk çıkaran en büyük ekonomik gücü destekleyen insanlardı. Onların hesaplarını yeniden gözden geçirmeleri gerekir. Nasıl ki bizim kadınlarımızı, masum insanlarımızı öldürüyorlar, biz de onlar bundan vazgeçene kadar, onların kadınlarını, masumlarını öldüreceğiz.“Filistin rahat yüzü görmedikçe ABD’de rahat etmeyecek”

Öncelikle bu operasyonların, terörist saldırı olarak nitelendirilmesi yanlıştır. Allah’ın kendilerine başarı ihsan ettiği bu gençlerin savaşı Amerika’nın kalbine taşımayı başarmaları, Amerika’nın en önemli hatlarını yerle bir etmeleri, ekonomik, askeri sembollerini yıkmaları; tüm bunlar Allahu Subhanehu ve Teâlâ’nın lütfüyle olmuştur. Onların bu girişimleri, -bizim anlayışımız ve koruya geldiğimiz değerler çerçevesinde- kendini savunmadır. Filistin’deki kardeşlerimizi, oğullarımızı korumak, kutsal değerlerimizi özgürleştirmektir. Eğer bu saldırıların terörist saldırılar olduğu, evlatlarımızı öldürenlerin öldürülmesi de terör olarak yayılmaya çalışılıyorsa tarih şahitlik etsin bizler teröristiz.
 

Teysir Alloni: Şeyh Usame, izleyicilerinize vermek istediğiniz bir mesajınız  var mı?

Usame Bin Laden:
Haçlılar ve Müslümanlar arasındaki savaş, çatışma ve krize ilişkin olarak şunu söylüyorum: Allahu Teâlâ’nın izniyle cihadı ısrarla sürdüreceğimizi teyit ediyorum. Ümmeti de buna teşvik ediyoruz ki Allahu Teâlâ ile buluşmamızda bizden razı olsun. Bugün Yahudilerle savaşımız vaat edildiğimiz üzere sürmektedir. Hangi devlet Yahudi hendeğinde yer alırsa sadece kendisini suçlasın.

Ancak biz, her kim Yahudi hendeğinde, safında yer alırsa onunla savaşırız. Amerika ve Amerikan halkı özgürler, onlar hendeğe girdi. Bunun karşılığında başlarına ne gelirse kabul edecekler. Bize gelince, biz ibadet ve cihadımızı sürdürüyoruz. Peygamberimiz sahih bir hadisinde şöyle buyurmuştur: ‘Allah yolundaki bir savaşta bir saat durmak, 60 yıl ibadetten üstündür.’ Hangi lütuf bundan daha hayırlı olabilir? Allah’ın rızasını kazanmak için, dini uğrunda cihat ediyoruz. Allah’tan bizim de sizin de Salih amellerimizi kabul etmesini diliyoruz. Müslümanlar ise, Allahu Teâlâ’nın ve Resulünün (sav) küresel küfre karşı cihat emrine cevap vermeli Allah’ın yardım edeceğine güvenmeliler.

Mutlu kimse Allahu Teâlâ’nın kendisini şehit olarak aldığı kimsedir. Küresel Haçlılara karşı savaşmak için Resulullah’ın (sav); İslam’ın bayrağı altında toplananlara ne mutlu! Onların her biri, Yahudi ve Amerikalıları öldürmek için öne atılır. Onları öldürmek en önemli vaciplerden, en büyük yakınlaşma sebeplerinden biridir.

Peygamberimizin (sav) tâlimatlarını hatırlamalılar. Öyle ki Allah Resulü bir hadisi şerifinde İbn Abbas’a (radiyallahu anh) hitaben şöyle buyurmaktadır: ‘Ey evlatçığım! Sana bazı kelimeler öğreteceğim. Allah-u Teâlâ’yı muhafaza et ki, Allah da seni muhafaza etsin. Allah-u Teâlâ’yı muhafaza et ki, O’nu sana yönelmiş bulasın. İstediğin zaman yalnız Allah’tan iste. Yardım dileyeceğin zaman da yalnız Allah’tan yardım dile.

Bil ki! Eğer bütün ümmet sana fayda vermek için toplansa, Allah’ın senin için yazdığından başka sana fayda veremez. Ve eğer bütün ümmet sana zarar vermek için toplansa, Allah’ın senin için yazdığından başka sana zarar veremez. Kalemler kaldırıldı ve sayfalar kurudu.’

Saldırılar sonrasında ikiz kuleler yıkılışı bu şekilde görüntülendi.


 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder