Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

ABD'nin kontrolündeki Rukban kampından sivillerin tahliyesinde Rus askeri polisi görev alacak

Okunma: 878
SURİYE 1 Mart 2019 17:55
Videoyu Aç ABD'nin kontrolündeki Rukban kampından sivillerin tahliyesinde Rus askeri polisi görev alacak

Rus askeri polisinin Suriye'de ABD'nin kontrol ettiği bölgede yer alan Rukban sığınmacı kampındaki sivillerin tahliyesinde görev alacağı belirtildi.

KahveKitap

Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Direktörü Korgeneral Sergey Solomatin, Rus askeri polisinin sığınmacıların tahliyesi için Rukban kampına gidecek otobüslerin güvenliğinin sağlanmasında Suriye ordusuna yardım edeceğini söyledi.

Konvoyların TSİ 15.00'te harekete geçeceğini bildiren Solomatin, "Otobüs konvoylarının geçiş noktasında güvenliğinin sağlanması ve konvoylara Suriye vatandaşların daimi ikamet yerlerine kadar refakat edilmesi süreci, Suriye ordusu ve Suriye Güvenlik Servisi tarafından Rus askeri polisiyle işbirliği içinde organize edildi" dedi.

GÜVENLİK KONUSUNDA ABD'Lİ DİPLOMATLARLA ÇALIŞMA YAPILMALI

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Savunma Kontrol Merkezi Başkanı Mihail Mizintsev, Rukban'a gidecek 6 konvoyun kesintisiz şekilde ulaşım sağlayabilmesi için Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'li diplomatlarla çalışma yapmasını talep etti.

Başta New York, Washington, Cenevre ve Amman'da olmak üzere tüm uluslararası platformlarda ABD'li diplomatlarla bu konuda çalışmaya başlama talebinde bulunan Mizintsev, Suriye yönetiminin Rukban'daki insani sorunların çözümüne dönük faaliyetleri hakkında uluslararası kuruluşların ve hükümetlerin bilgilendirilmesini istedi.

Kaynak : sputniknews tr

Haber var islah eder, haber var ifsad eder