Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2018 - Perşembe

ABD'nin Türkiyeye Hazırladığı İDLİB Tuzağı

Okunma: 8582
ÖZEL HABER 15 Ağustos 2017 18:15
Videoyu Aç ABD'nin Türkiyeye Hazırladığı İDLİB Tuzağı

Musul ve Rakka'dan sonra gündem YPG'nin elinde tuttuğu Afrin'e geçmeye tam başlamışken ABD'li siyasi ve askeri yetkililer art arda açıklamalar yapmaya başladı. Sebeb? gündem boş kalmasın hedeflenenlerden önce hedeflediklerimiz gündem olsun. Açıklamaların ardı arkası kesilmezken konuşulan yer şuanda Muhaliflerin ve Esed'in zulmünden kaçan insanların son kalesi İDLİB.

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Musul ve Rakka'dan sonra gündem YPG'nin elinde tuttuğu Afrin'e geçmeye tam başlamışken ABD'li siyasi ve askeri yetkililer ardarda açıklamalar yapmaya başladı. Sebeb? gündem boş kalmasın hedeflenenlerden önce hedeflediklerimiz gündem olsun. Açıklamaların ardı arkası kesilmezken konuşulan yer şuanda Muhaliflerin ve Esed'in zulmünden kaçan insanların son kalesi İDLİB.  ABD ve Rusya'nın hedefinde Türkiye sınırı boyunca kurulması muhtemel bir PKK devleti söz konusu oldu. Musul yerle bir edilirken haşdi-şabi teröristlerine, Rakka yerle bir edilirken PKK-PYD teröristlerine peşkeş çekiliyor.

ABD sıraya İDLİB'i koydu, koydu ama bölgede İDLİB'ten önce Türkiye'yi baştan aşşağıya tehdit eden bir unsur var! Yıllarca mücadele edinilen PKK terör grupları şimdi ABD ve Rusya'nın desteğiyle Suriye'de belkide bölgenin en düzenli ordusunu kurmuş bulunuyor.  Türkiye sınırında bir terör devleti istemezken, yönünü İdlib'e değil de, Afrin'e biran önce çevirmesi doğru olur gibi gözüküyor.

 Sabah gazetesi yazarı Can Acun'da köşesinde İdlib'i ele almış ve şu cümlelerle İdlib'e değil, mevcut hedefin PYD-YPG'ye yönenilmesi gerektiğini belirtmiştir. 

ABD tam da Türkiye'nin PYD-YPG'ye yönelik kapsamlı bir operasyon yapabilmesi adına konjonktürün oluşmaya başladığı bir dönemde Türkiye'ye İdlib üzerinden yeni bir gündem dayatıyor.

Türkiye kendisine yönelmiş siyasi manipülasyonun farkındalığı ile hareket ederek İdlib’de HTŞ’ye yönelik askeri bir hamle içerisine girmektense, Türkiye kendisine gündem dayatılmasına izin vermeyerek Rakka operasyonunun bitmesinin ardından artık beka tehdidi haline gelmiş PYD-YPG’ye odaklanmalı ve sonuç alıcı hamleler yapmalı.

 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder