Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

ABD Ordusuna Ait Apache Helikopteri Düştü 2 Pilot Öldü

Okunma: 2829
GÜNDEM 21 Ocak 2018 12:14
Videoyu Aç ABD Ordusuna Ait Apache Helikopteri Düştü 2 Pilot Öldü

ABD ordu sözcüsünün yaptığı açıklamada Apache saldırı helikopteri Cumartesi sabah erken saatlerde düşerek iki askerin öldüğünü belirtti.

NisaButikAdana

ABD ordu sözcüsünün yaptığı açıklamada Apache saldırı helikopteri Cumartesi sabah erken saatlerde California’da düşerek iki askerin öldüğünü belirtti.

Ordusu sözcüsü Yarbay Jason Brown, Güney Kaliforniya’daki Fort Irwin’deki Ulusal Eğitim Merkezi’nde meydana gelen AH-64 Apache helikopter kazasında soruşturma devam ediyor dedi.

ABD Apache helikopterlerini uluslararası savaşlarında aktif olarak kullanırken bir çok sivilin öldürülmesinde başrol oynuyor.

Bir diğer Ordu sözcüsü, pilotun ve yardımcı pilotun öldüğünü ancak ailelerinin henüz bilgilendirilmediğini söyleyerek adlarını vermediğini söyledi.

Fort Carson Ordusunun sözcüsü Brandy Gill, askerlerin ve uçakların Colorado’daki Fort Carson’da bulunup Mojave Çölü’ndeki üs üzerinde eğitim rotasyonunda bulunduğunu söyledi.

AH-64 Apache, Boeing tarafından Arizona’da üretiliyor.

Boeing şirketi geçen Mart ayında ABD Ordusu ve isimsiz yabancı bir müşterisi için AH-64 Apache helikopterleri yapmak için 3.4 milyar dolarlık, beş yıllık anlaşma imzaladı.

Küresel olarak satılan bu helikopterler Mısır, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Güney Kore, Kuveyt, Hollanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere olduğunu belirtti.

 

Kaynak : Asya'nın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana