Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2018 - Cumartesi

ABD silahları pazara düştü

Okunma: 3422
SURİYE 1 Aralık 2017 12:05
Videoyu Aç ABD silahları pazara düştü

Ortadoğu’da yaşanan iç savaş ve karışıklık, terör ve suç örgütlerinin silah pazarı haline geldi.

Yeniakit'in haberine göre; ABD ve Rusya’nın kendi kirli oyunlarını sahnelemek için PKK gibi teröristlere verdiği silahlar, silah kaçakçıları ve organize suç örgütleri aracılığıyla bölgeden çıkararak satıyor.

Irak ve Suriye’deki iç savaşların başlaması, bölgeyi terör örgütleri ve organize suç örgütlerinin silah kaçakçılığı alanında büyük bir pazarı haline getirdi. ABD’nin Suriye’deki işgalci terör örgütü PYD/YPG’ye verdiği silah ve mühimmatlar ile İsrail ve Avrupa ülkelerinin gizli servisleri tarafından Suriye’deki PKK terör örgütlerine verilen silahlar bölgedeki pazarlarda peynir ekmek gibi satılıyor.

Bu silahların bir kısmı da Türkiye’deki terör örgütü PKK, DEAŞ, DHKP-C, MLKP ve bu terör örgütlerinin uzantılarına peşkeş çekiliyor. İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporlara göre Türkiye’deki teröristlerin kullandığı silahların tamamı yabancı menşeli.

ISLAHHABER Dip. not; Suriyede Baas rejimine karşı Muhaliflerin ilk ayaklandığı vakitlerdede bölgede sözde, El-Nusra gibi yapıları bitirme planları yapan ABD Eğit-Donat kapsamında paralı milislere tırlarca silahı hibe etmişti. O silahlara el koyarak oluşturulan milis orduları Muhaliflerce bertaraf edilmiş, akabinde ABD Eğit-donat projesini askıya almıştı. Şuanda Suriye'deki mücadelede kullanılan silahların bir bölümüde oradan kalan silahlar olduğu biliniyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder