Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

ABD Suriye'nin kuzeyine asker yığıyor

Okunma: 1215
SURİYE 20 Kasım 2018 10:10
Videoyu Aç ABD Suriye'nin kuzeyine asker yığıyor

Pentagon, Suriye’nin güneyindeki Tenef Üssü ile Irak’taki ABD askerlerinin bir bölümünü Türkiye sınırına kaydırdı. Yarubiye-Aynel Arab (Kobani) hattına 10 günde sevk edilen asker sayısı 500’ü aştı. Rakka Yerel Meclis Üyesi Salih Hacı Abdullah, ABD ve PKK’nın eşzamanlı bir plan dahilinde hareket ettiğini anlattı.

KahveKitap

ABD önce İşid'i bahane ederek Türkiye sınırını cephaneliğe çevirdi. Şimdi de Yarubiye/Ayn el-Arab güzergahına asker gönderiyor. Son 10 günde PKK bölgesine gönderilen ABD askeri sayısı 500'ü aştı.

Pentagon, Suriye'nin güneyinde kurduğu Tenef Üssü ve Irak'ta bulunan birliklerinden Türkiye sınır hattına takviye kuvvet gönderdi. Son dönem Deyrizor bölgesinde varlığı devam ettirilen IŞiD unsurlarını bahane ederek gönderilen silah, cephane, zırhlı ve iş makinelerinin büyük bölümünü Türkiye sınırına sevk eden ABD, Yarubiye/Ayn el-Arab güzergahına şimdi de asker gönderiyor. Son 10 günde PKK bölgesine takviye amaçlı gönderilen ABD askeri sayısı 500'ü aştı.

ABD-PKK ORTAK PLANI

Dırbesiye, Malikiye, Amude, Kamışlı gibi sınır noktalarına yollanan Pentagon güçleri, PKK militanları ile durum değerlendirmesi yaptı. Rakka Yerel Meclis Üyesi Salih Hacı Abdullah, ABD ve PKK'nın eşzamanlı bir plan dahilinde sınırın sıfır noktasına asker sevk ettiğini, Deyrizor, Rakka cephesinden 3 binden fazla PKK'lının Türkiye'nin müdahalesinden korkulduğu için kuzey bölgelerine gönderildiğini belirtti.
 

SİVİL KATLİAMI SÜRÜYOR

ABD kirli PKK planı dahilinde bir yandan IŞiD'ın bölgede tutunmasını sağlarken, diğer yandan da Deyrizor kırsalının yerel halktan arındırılması hedefiyle beldeleri bombalamayı sürdürüyor. Deyrizor Yerel Meclisi Eski Üyesi Kerem Fireyah, El Hacin, Susa ve Bubadran yerleşkelerini hedef alan ABD bombardımanlarında son 1 ayda katledilen sivil sayısının 270'i aştığını, IŞiD bahanesi ile sivillerin vurulmaya devam edildiğini söyledi.

Kaynak : timeturk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder