Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

Abd,Taliban Kontrolündeki Hapishaneye Baskın Düzenledi:40 Işidliyi Serbest Bıraktı

Okunma: 3541
ÖZEL HABER 15 Ocak 2019 00:57
Videoyu Aç Abd,Taliban Kontrolündeki Hapishaneye Baskın Düzenledi:40 Işidliyi Serbest Bıraktı

Bangis'de İslam Emirliği'nin konrolündeki bir hapishaneye Amerikan ve paralı askerler tarafından baskın düzenlendiği bildirildi.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahit twitter üzerinden, Bangis'de İslam Emirliği'nin konrolündeki bir hapishaneye Amerikan ve paralı askerler tarafından baskın düzenlendiği bildirildi.

Afganistan İslam Emirliği sözcüsü tarafından yapılan açıklamada; Amerikan ve paraları askerler tarafından dün gece Mücahidlerin Badgis eyaletinin Jwand ilçesinin Panj Buz bölgesinde gözaltında tutulan Işidlilerin olduğu hapishaneye baskın düzenlediği ve baskın sırasında 2 muhafızın şehit edildiği ve 40 Işid mensubunun gözaltına alındığı bildiridi.

Anlaşılan Amerikalı işgalciler ve Kabil hükümeti yardakçıları Işid mensubu mahkumları oradan kurtarmak için baskın düzenlendiğini.

İslam Emirliği Mücahidleri, Işid ile mücadele ettiği zaman, her zaman Amerikan işgalcilerin Işid'e yardım ettiklerini ve Mücahidlerin pozisyonlarının bombalandığını bildirdi.

Tıpkı Cüzcan eyaletinin Darzab bölgesindeki Mücahidler tarafından, Işid tamamen imha edilmek üzere iken, Amerikalı istilacılar ve Kabil hükümetini ortaklaşa helikopterlerle 200 Işid'liyi kurtardıkları gibi gece düzenlenen baskında kurtarılan Işidlilerin hem Amerika hem de Kabil yönetiminin elinde olduğunu ve Işid'i tekrar canlandırmaya ve genişletmeye çalıştığı için kurtarıldıkları bildirildi.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder