Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2019 - Salı

ABD Uşağı Kasım Süleymani Lazkiye'de

Okunma: 5837
GÜNDEM 2 Haziran 2015 23:12
Videoyu Aç ABD Uşağı Kasım Süleymani Lazkiye'de

Suriye'de binlerce mazlumun katili, ABD uşağı İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymani ilk kez Lazkiye kırsalını ziyaret etti.

KahveKitap
İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Kasım Süleymani, Suriye’de birkaç gün içinde olacak gelişmeler tüm dünyayı şaşırtacak dedi.  

İran Devlet Radyo ve Televizyonu Pazartesi yaptığı yayında, İranlı bir komutanın, Kasım Süleymani’nin Suriye’deki gelişmelere dikkat çektiğini ve neler yapabileceklerini göreceklerini ifade ederek, yakın bir gelecekte Suriye’de olacaklara bütün dünyanın şaşıracağını söyledi.

İlk kez Lazkiye kırsalını ziyaret eden Süleymani, Fetih Ordusu’nun temas noktaları üzerinde duruyor. Süleymani bu ziyaretinde, yörede bulunan Alevi köylerinde bulunanlarla da bir araya gelerek bölge hakkında görüşmelerde bulundu.

Devrimin patlak verdiği ilk zamanlarda Lazkiye kesiminde bulunan rejim yanlılarına sadece, lojistik destek, silah ve cephane ile sınırlı bir oranda yardımında bulunan İran’ın, sahil bölgesindeki rejim yanlılarına yardımcı olmak için İranlı Subayların ilk kez bu bölgeye geldiğine işaret ediliyor.

Suriye rejimi yanlısı köylerle görüşen Süleymani, önümüzdeki günlerde Suriye rejiminin büyük bir savaşa hazırlandığını ve büyük bir savaş başlatılacağını da söyledi.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder