Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

ABD Uyardı: El Kaide Avrupa’da Saldırı Kapasitesine Sahip

Okunma: 2386
İSLAM DÜNYASI 3 Mayıs 2017 14:10
Videoyu Aç ABD Uyardı: El Kaide Avrupa’da Saldırı Kapasitesine Sahip

ABD Dışişleri Bakanlığı, Avrupa’ya seyahat edecek olanları saldırı tehlikesine karşı uyardı. Bakanlık, El Kaide’nin saldırı düzenleyebilecek kapasitede olduğunu açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, olası saldırı tehdidinin devam ettiğine işarek ederek Avrupa ülkelerine seyahat etmeyi planlayan ABD vatandaşlarını uyardı.

ABD ve AB devletleri Ortadoğu, Asya, Afrika bölgelerinde yapmış oldukları saldırıların karşılığı olarak kendi topraklarında bu tür saldırıların olabileceğini öngörüyor.

Açıklamada somut bir şüphenin bulunmadığını belirten Bakanlık yetkilisi, özellikle yaz tatili öncesinde tehlikenin yüksek olduğunu ifade etti.

Yetkili saldırı hedeflerinin alışveriş merkezleri, hükümet binaları, oteller, kulüpler, lokantalar, parklar, havalimanları ve başka kamuya açık alanlar olabileceğini belirtti. Bakanlığın seyahat uyarısında Fransa, Rusya, İsveç ve İngiltere’deki saldırılara dikkat çekildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, ” El Kaide ve IŞİD’in Avrupa’da saldırıları planlayıp uygulayabilecek kapasiteye sahip olduğuna” da açıklamasında yer verdi.

Avrupa’ya seyahat edeceklere yapılan uyarının 1 Eylül’e kadar geçerli olacağı açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın kış mevsimi için yaptığı Avrupa’ya seyahat uyarısı şubat ayında kaldırılmıştı.

Kaynak : Asyanın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |