Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı bitiyor mu?

Okunma: 630
DÜNYA 25 Şubat 2019 19:40
Videoyu Aç ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı bitiyor mu?

ABD Başkanı Donald Trump, ABD-Çin ticaret müzakerelerinde kaydedilen önemli ilerlemelerden sonra, Çin'e uygulanan ek gümrük vergilerinin artırılmasına ilişkin 1 Mart takvimli düzenlemeyi erteleyeceğini açıkladı.

KahveKitap
Trump ayrıca, son bir anlaşma için Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Florida'daki Maralago tatil beldesinde zirve yapma niyetinde olduğunu belirtti.

Trump, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Çin ile yaptığımız müzakerelerde para birimi, ziraat, teknoloji nakli ve diğer konularda ilerleme kaydettiğimizi memnuniyetle açıklamak isterim. Bu çok verimli görüşmeler sonucunda, 1 Mart’ta yapılması planlanan ek gümrük vergisini erteleyeceğim. Her iki tarafın da daha fazla ilerleme kaydedebileceğini varsayarak, Maralago’da anlaşma imzalamak için Başkan Şi ile bir zirve yapmayı planlayacağız. ABD ve Çin çok iyi bir hafta sonu geçirecek” dedi.

Öte yandan Çin medyasında çıkan haberlerde de, Çin ve ABD’nin Washington’da ticaret savaşlarını sona erdirmeyi hedefleyen müzakerelerde önemli bir ilerleme kaydettiği aktarıldı.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder