Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

ABD ve YPG 295 sivili öldürdü!

Okunma: 1640
SURİYE 4 Temmuz 2017 17:59
Videoyu Aç ABD ve YPG 295 sivili öldürdü!

ABD’nin YPG ile birlikte Rakka’yı IŞİD’den temizlemek için başlattığı operasyon sürüyor. Taraflar arasında yaşanan çatışmalardan en çok siviller etkileniyor.

Suriye'nin Rakka kentinde bulunan “Rakka sessizce katlediliyor” aktivistleri Haziran ayında yaşanan çatışmalardaki sivil ölüm bilançosunu açıkladı. Kentte taraflar arasında yaşanan çatışmalarda toplam 358 sivil hayatını kaybetti.

Açıklamaya göre ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin kente düzenlediği 598 hava saldırısında 177 sivil, kenti binlerce füze ve roketle hedef alan YPG saldırılarında ise 118 sivil hayatını kaybetti.

Aynı zamanda IŞİD'in saldırılarında ve IŞİD'in koyduğu mayınların patlaması neticesinde 58 sivil ve Esed hapishanelerinde 2 sivil hayatını kaybederken geriye kalan diğer 2 sivilin ise nasıl hayatını kaybettiği henüz bilinmiyor.

Terörle mücadele adı altında ABD'nin ve YPG'nin kente başlattığı operasyondan en çok siviller etkilendi. Hayatını kaybeden sivillerin yanında yüzlerce sivil de yaralandı. Binlercesi saldırılardan olumsuz etkilendi.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |