Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

ABD yanıyor

Okunma: 4563
GÜNDEM 22 Ocak 2017 23:05
Videoyu Aç ABD yanıyor

Trump'ın göreve başlamasının ardından, dünya genelinde 600'den fazla Trump karşıtı gösterisi düzenlendi. Protestoların en büyüğü ise, Washington ve New York'ta yapıldı.

Washington, New York, Chicago, Los Angeles, Londra, Paris, Berlin... Trump'ın başkanlık görevine resmen başlamasının ardından tüm dünyada protestolar düzenlendi. Protestoların en büyüğü ise, Kadınların direnişi' (Women's March) adı altında düzenlenen Washington ve New York'ta yapıldı.

BBC News, yemin töreninin ardından dünya genelinde 600'den fazla Trump karşıtı protesto düzenlendiğini duyurdu. Protestolarda, aşırı ırkçı söylemlerde bulunan Donald Trump'a karşı 'birlik' olma çağrıları yapıldı.

Londra'dan protestolara destek

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

ABD merkezli sivil toplum hareketlerinin organize ettiği ve İngiltere'deki birçok uluslararası STK'nın da destek verdiği yürüyüş çerçevesinde her yaş grubundan çok sayıda kişi soğuk havaya rağmen ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı.

Paris'te Trump karşıtı yürüyüş

Fransa'nın başkenti Paris'te binlerce kişi ABD Başkanı Donald Trump karşıtı gösteri düzenledi. Eyfel Kulesi yakınlarındaki Trocadero Meydanı'nda bir araya gelen çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 2 bin gösterici Paris Barış Anıtı'na kadar yürüdü.

Gana

Afrika ülkesi Gana'da binlerce kişi, başkent Accra'daki ABD Büyükelçliği binası önünde toplandı. "Kadınlar Yürüyüşü"ne destekleyen göstericiler, "Sesimizi duy", "Kadınlar yürüyor", "Adil olmak için yürüyoruz", "Herkes için adalet" yazılı dövizler taşıdı.

Hollanda

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da da yüzlerce kişi Müze Meydanı'nda toplandı.

Japonlar da sokaktaydı

Japonya'nın başkenti Tokyo'da binlerce gösterici Trump'a karşı yürüdü. Göstericiler Obama lehinde tezahüratlarda bulundu.

 
Kaynak : Yeni Şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |