Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

ABD Yemende Aldığı Yenilgiyi Hazmedemiyor

Okunma: 5790
İSLAM DÜNYASI 4 Mart 2017 12:39
Videoyu Aç ABD Yemende Aldığı Yenilgiyi Hazmedemiyor

ABD geçtiğimiz ay Yemen'e asker indirme operasyonuyla El Kaide'den ağır bir darbe yerken, son 2 gün içerisinde havadan Yemen El Kaidesini 30 kez bombaladı.

Pentagon sözcüsü Albay Jeff Davis, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, perşembe günü Şabva, Beyda ve Abyan illerinde gerçekleştirilen 20 hava saldırısının ardından ABD uçaklarının bu sabah da aynı bölgelerde 10’dan fazla hava saldırısı gerçekleştirdiğini belirtti.

Saldırıların sonuçlarının hala değerlendirildiğini ifade eden Davis, saldırıların hedefinde Yemen El Kaide’sine bağlı savaşçılar, silah sistemleri ve altyapılar olduğunu söyledi.

Yerel kaynaklardan Amerikan medyasına yansıyan haberlerde ise Şabva’nın Yaşbun Vadi köyünde hava saldırıları sonucu bombaların sivil yerleşim birimlerine isabet ettiği ve birçok sivilin yaralandığı iddia edildi.

Hava saldırıları sonucu isabet alan Abyan’ın Cebel Mugan köyünde, ABD askerleri ile El Kaide mensupları olduğu iddia edilen bir grup arasında silahlı çatışmanın çıktığını bilgisi de haberlerde yer aldı.

Pentagon Sözcüsü Albay Davis, ABD askerlerinin Yemen’e girip çıktığını ancak askerlerinin söz konusu bölgede herhangi bir silahlı çatışmaya katılmadığını belirttirken, en son ABD özel tim'inin Yemende El-Kaide'den ağır bir darbe aldığından bahsetmedi bile.

ABD geçtiğimiz ay içerisinde Yemen El Kaide liderlerine yönelik operasyon yapmış, operasyonda birçok özel ABD timi ölürken köşeye sıkışan özel tim'leri ABD uçaklari sivil yerleşimlerini bombalayarak çıkartmıştı.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |