Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

ABDnin İslam Ülkelerindeki Kayıt Dışı Saldırıları Tespit Edildi

Okunma: 3313
GÜNDEM 6 Şubat 2017 12:04
Videoyu Aç ABDnin İslam Ülkelerindeki Kayıt Dışı Saldırıları Tespit Edildi

Pentagon, Amerika Birleşik Devletleri ABD’nin uzun yıllardır Irak, Suriye ve Afganistan’da düzenlediği cihat yanlılarını hedef alan binlerce hava saldırısını açıklamaktan kaçındı.

ABD’nin dizayn etmek istediği ülkelerdeki vatanperverler hakkında kara propaganda yürüttüğü biliniyor. Aralarında Afganistan’ın da bulunduğu ABD işgali altındaki ülkelerde direniş gösteren cihat yanlıları ABD tarafından ‘öncelikli hedef’ olarak görülüyor.

ABD Hava Kuvvetleri database kayıtlarında bulunması gereken ABD’nin geçen yıl Afganistan’da düzenlediği 456 hava saldırısına ilişkin raporlara ulaşılamıyor. Söz konusu hava saldırıları ABD helikopterleri ve insansız hava araçlarıyla düzenlenmişti.

ABD’nin Afganistan, Irak ve Suriye’de çok sayıda okul, hastane ve sivil yaşam alanlarını vurduğu biliniyor. Pentagon’un gizlediği binlerce saldırı raporunun ABD’nin işgal ettiği İslam ülkelerindeki savaş suçlarını içerdiği değerlendiriliyor.

Military Times tarafından ortaya çıkarılan skandalda eksik database kayıtlarının Ekim 2001 tarihine kadar uzandığı ifade edildi.

Pentagon ve ABD Ordu Sözcülüğü, ABD gündemine oturan konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak : Asyanın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |