Video Foto Galeri Yazarlar
21.9.2017 - Perşembe

Abdullah Azzam, Usame Bin Ladin’i Anlatıyor (Video)

Okunma: 11001
ÖZEL HABER 16 Temmuz 2017 12:28
Videoyu Aç Abdullah Azzam, Usame Bin Ladin’i Anlatıyor (Video)

Afgan- Rus harbinin en önemli ismi olarak kabul edilen Filistinli doktor Abdullah Azzam’ın çok sayıda konuşma ve makalesi bulunuyor. Usame Bin Ladin’in hocası olarak kabul edilen Azzam, İslam Hukuku içinde incelenen cihat fıkhı doktrinindeki derecesi ile tanınıyor.

Tevbe Suresinin Gölgesinde Cihat Dersleri adlı kitabıyla bilinen Abdullah Azzam’ın dini bilgi birikimi yanında sahada geçirdiği uzun yıllarla edindiği hayli tecrübe, onu diğerlerinden ayıran en keskin özellik.

Kitaplarında ve konuşmalarında ‘cihat yolculuğunda yeni’ gençlere özel bölümler ayıran Abdullah Azzam’ın maneviyat vurgulu tavsiyeleri dikkat çekiyor.

Abdullah Azzam’ın Usame Bin Ladin’in gençlik yıllarında henüz Afganistan’a yeni gittiği dönemlere ait bir konuşması sosyal medya aracılığıyla paylaşıldı.

Abdullah Azzam’ın Usame Bin Ladin Hakkındaki Şahitliği başlıklı kısa konuşmada geçen ifadeleri okurlarımız için Türkçeleştirdik:

“Beni çok hüzünlendiren bir olay var. Usame Bin Muhammed Bin Ladin, Allahtan bu genci mübarek kılmasını ve muhafaza buyurmasını dilerim, tansiyonu çok düşüyor, hasta; yemek yiyemiyor, bir elinde tuz paketi taşıyor diğer elinde bir şişe su. Sık sık bir tuz yiyor, bir su içiyor ki böylece tansiyonu yükselsin de ayakta durabilsin diye.

Usame Bin Ladin kardeşimiz, subhanallah, Allahtan onu mübarek kılmasını dileriz, bu içinde ümmet olan bir adam. O tek başına bir ümmet olan bir adam.”

 İnfocenter.media tarafından 2015 yılında türkçeleştirilmiştir.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |