Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Abha Uluslararası Havaalanı’na saldırı: 1 ölü, 21 yaralı

Okunma: 288
KÖRFEZ ÜLKELERİ 24 Haziran 2019 10:44
Videoyu Aç Abha Uluslararası Havaalanı’na saldırı: 1 ölü, 21 yaralı

Suudi Arabistan'ın güneybatısındaki Abha Uluslararası Havaalanı'na Husiler tarafından silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlenen terör saldırısında, bir Suriye vatandaşı hayatını kaybederken, 21 kişi de yaralandı.

KahveKitap
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki El Maliki, dün akşam 21.00’da farklı ülkelerden gelen binlerce sivil yolcunun bulunduğu Abha Uluslararası Havaalanı'na İran destekli Husiler tarafından bir terör saldırısı düzenlendiğini açıkladı.

Husilerin saldırısı neticesinde bir Suriye vatandaşının hayatını kaybettiğini dile getiren Maliki, 13’ü Suudi, 4’ü Hint, 2’si Mısırlı, 2’si Bangladeşlinin de yaralandığını kaydetti.

Maliki, Husi milislerin uluslararası hukuk kuralları uyarınca korunan sivillere karşı gayri ahlaki uygularına devam ettiğini söyleyerek, bu teröristlerin elindeki yeni niteliksel silahların, İran rejiminin, 2216 ve 2231 sayılı kararlar da dahil olmak üzere ilgili Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının ihlal ederek, sınır ötesi terörizme verdiği desteği sürdürdüğünün bir kanıtı olduğunu kaydetti.

Abha Uluslararası Havalimanı yönetiminin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, uçuş trafiğinin yeniden başladığı bildirildi.

Husi milisler, 12 Haziran’da Abha Uluslararası Havalimanı’na füze ile saldırı düzenleyerek, 26 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder