Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

ADANA KUDÜS İÇİN MEYDANA İNDİ

Okunma: 2067
STK HABERLERİ 21 Temmuz 2017 18:51
Videoyu Aç ADANA KUDÜS İÇİN MEYDANA İNDİ

Siyonist İsrail Devletinin geçtiğimiz hafta üç Filistinli Müslümanı katletmesi ve ardından Mescidi Aksa’ya giriş çıkışları yasaklaması üzerine Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde protesto eylemleri ve basın açıklamaları düzenlendi.

Adanalı Müslümanlar Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adana Şubesi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi, Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), MİLKO Kuruluşları Adana temsilcilikleri, Özgür Kudüs Platformu, MÜSİAD ve MEMURSEN üyesi Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak çağrısına öğle saatlerindeki şiddetli sıcağa rağmen yoğun katılım sağladı. “KIZGINLIK CUMASI” adı ile düzenlenen protesto etkinliğine her kesimden yüzlerce Adana’lı aktif destek verdi.

TÜGVA ile AGD başta olmak üzere Adana’daki bütün islami Sivil toplum kuruluşlarının KUDÜS ortak paydasında birlikte eylem yapması Adana kamuoyunun takdirini topladı.

Sunum ve Takdimini ASİM Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Ali DOĞAN’ın yaptığı KIZGINLIK CUMASI, Filistinli Hüsam En-Naffar’ın Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in mirac hadisesinden bahseden isra suresinin ilk ayetlerini okuması ile başladı.

TÜGVA Adana İl Başkanı Ahmet Sezen ve AGD Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Enes Beyaz’ın birlikte okudukları basın açıklamasında Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’da ortaya koyduğu katliam ve yasakçı uygulamaların açık bir terör eylemi olduğu vurgulandı.

Adana Beş ocak meydanında düzenlenen Kızgınlık Cuması Etkinliği Yüreğir İlçe Müftüsü Celal Büyük tarafından İsrail Askerlerinin Mescidi Aksa’da katlettiği üç Filistinli ve şehidler için kılınan gıyabi cenaze namazı ve özelde mescidi Aksa, genelde dünya Müslümanları için yapılan dua ile sona erdi.
 
ORTAK BASIN AÇIKLAMASI METNİ:

Bismillahirrahmanirrahim.
Mescid-i Aksa, alınların secdeyle buluştuğu, gönüllerin Rab ile buluştuğu ilk kıblemiz...
Mescid-i Aksa, Müminlerin haykırışı, Müminlerin niyazı...

Mescid-i Aksa biz Müslümanlar için büyük değer taşımaktadır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs'te İsrail, bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa 'ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktalar!

Müslüman Müslümanın Kardeşidir! Kardeşlerimize ve İslam' a yapılan zulme Hep birlikte bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir.
Ortaya atılan bir bahaneyle Mescid-i Aksa 'ya müdahale edilmiş ve İsrail güçleri tarafından kapıları kapatılmıştır. Üç gün kapalı kaldıktan sonra İsrail polisinin kontrolü ve kapıya konulan metal arama detektörleriyle sınırlı şekilde ziyarete açılmıştır.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder