Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

Afganistan'da Konsey Başkanı ve 300 Aile Talibana Katıldı.

Okunma: 2560
ÖZEL HABER 6 Eylül 2018 00:09
Videoyu Aç Afganistan'da Konsey Başkanı ve 300 Aile Talibana Katıldı.

Afganistan İslam Emirliği (Taliban)ın resmi yayın organı Alemarah sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; Afganistan'nın Faryab ilinde 300'den fazla aile ve Nuristan'da Ûlema Konseyi başkanı, Taliban saflarına katıldığı bildirildi.

ISLAHHABER / HABER MERKEZİ 

Taliban her geçen gün katılım haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor..Taliban Hareketi’nin önderliğinde kurulan Afganistan İslam Emirliği bünyesinde görev yapan Davet ve İrşad Komitesi’nin çabaları neticesinde şu ana kadar binlerce insan Taliban sayfalına geçmiş durumda.

Afganistan İslam Emirliği (Taliban)ın resmi yayın organı Alemarah sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; Afganistan'nın Faryab ilinde 300'den fazla aile ve Nuristan'da Ûlema Konseyi başkanı, Taliban saflarına katıldığı bildirildi.

Raporlara göre, 5 Eylül Çarşamba günü Faryab ili Quisar(Keysar) ilçesi Barka bölgesi halkı sabah düzenledikleri bir toplantıyla (300'den fazla aile) Afganistan İslam Emirliği'ne desteklerini ilan ettikleri  bildirildi.
Aynı gün içerisinde Nuristan ili Bargamtal ilçesi Ûlema Konseyi başkanı Afganistan İslam Emirliği'ne katıldığı bildirildi.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder